Najnowsze wiadomości z kraju

Gersdorf przechodzi w stan spoczynku? Zaskakujący ruch z jej strony

Prof. Gersdorf stała się niezwykle kontrowersyjną postacią wśród polskiej społeczności. Wśród zwolenników rządu nie cieszy się pozytywnymi opiniami, którzy uważają, że jej kadencja jako I prezes SN skończyła się zgodnie z przepisami ustawy o Sądzie Najwyższym. Z kolei dla obozu opozycji stała się symbolem nieugiętości i walki o swoje zdanie. Choć coraz bardziej się przekonujemy, że jej wola walki powoli słabnie.
Od dłuższego czasu Małgorzata Gersdorf w mediach zarzeka się, iż dalej sprawuje funkcje I prezes SN i nowo wprowadzona ustawa nie zmienia nic w tej kwestii. Tymczasem jej postawa w pracy znacznie się różni od zapewnień przed kamerami. Choć Gersdorf przychodzi do pracy i pobiera wynagrodzenie, zgodnie z relacją jednego z jej współpracowników, najważniejsze kompetencje jako prezes SN wykonuje jej zastępca sędzia Iwulski.
Teraz zgodnie z relacją przekazaną przez dziennikarzy „Rzeczpospolitej” Małgorzata Gersdorf złożyła oświadczenie majątkowe w liście do prezydenta. Owe oświadczenie jest składane przez sędziów przechodzących w stan spoczynku. Sędzia tłumaczy swoją decyzję obawą przed postępowaniem dyscyplinarnym.
Złożyłam oświadczenie majątkowe wymagane od sędziów przechodzących w stan spoczynku z ostrożności, by nie przyszło nikomu na myśl wszczęcie przeciwko mnie postępowania dyscyplinarnego – napisała w piśmie do Andrzeja Dudy, podpisują się nie jako I Prezes SN, a jako Małgorzata Gersdorf.
JD/ Rzeczpospolita/ Do Rzeczy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij