Najnowsze wiadomości ze świata

Genialny 14-latek znalazł pracę. Zatrudnił go Elon Musk

14-letni geniusz w przyszłym tygodniu zostanie najmłodszym absolwentem Uniwersytetu Santa Clara (SCU) w historii. Dostał już pracę w należącej do Elona Muska firmie SpaceX.

Rodzice Kairana Quaziego zorientowali się, że ich dziecko jest geniuszem, kiedy w wieku 2 lat zaczął mówić pełnymi zdaniami. Gdy był w trzeciej klasie podstawówki, testy wykazały, że ma wyjątkowo wysokie IQ i inteligencję emocjonalną. Jego rodzice i nauczyciele uznali, że normalna ścieżka edukacji w jego wypadku się nie sprawdzi, więc w wieku 9 lat przeniesiono go do szkoły średniej, a dwa lata później został przyjęty do SCU.

Quazi studiował nauki informatyczne i inżynierię, dostanie dyplom w przyszłą sobotę, zostając najmłodszym absolwentem SCU w historii. Powiedział mediom, że podobało mu się na studiach. Inni studenci mieli szybko przyzwyczaić się do faktu, że jest od nich dużo młodszy, i traktować go normalnie, nastolatek twierdzi, że poznał na uczelni wielu nowych kolegów. Dodał, że nie czuje, że stracił przez to dzieciństwo.

Jeszcze przed wstąpieniem do SCU Quazi odbył staż w Intelu. Teraz ujawnił, że został już przyjęty do SpaceX – zajmującej się podbojem kosmosu firmy założonej przez Elona Muska. Obecnie jego rodzina przygotowuje się z tego powodu do przeprowadzki do stanu Waszyngton, gdzie mieści się siedziba firmy. Quazi powiedział portalowi KGO, że od lipca będzie członkiem zespołu pracującego nad Starlink, siecią satelitów zapewniających szybki mobilny internet.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij