Najnowsze wiadomości z kraju

Gdzie udać się na majówkę? Synoptyk zdradza, gdzie pogoda będzie najlepsza

Na dobre wiadomości pogodowe z niepokojem czekają obecnie miliony Polaków. Wielu naszych rodaków planuje tradycyjnie uczcić majowy weekend (który przy odrobinie dobrej woli szefa i współpracowników, może być wyjątkowo długi) wyjazdem z miasta lub tradycyjnym grillem. Niestety, ci co planują weekend “pod chmurką”, muszą liczyć się z opadami deszczu. Najwięcej powodów do radości będą mieć mieszkańcy Dolnego Śląska i Opolszczyzny, najgorszej będzie na Pomorzu Zachodnim.

IMGW informuje, że od czwartku do końca tygodnia nad całą Polską będzie przewaga zachmurzenia dużego z okresowymi rozpogodzeniami oraz opadami deszczu. W nocy miejscami spadek temperatury poniżej 0°C (do –1°C w klatce meteorologicznej), co skutkować będzie przymrozkami; cieplejsza będzie tylko noc z piątku na sobotę, gdy temperatura minimalna wyniesie od 3°C do 9°C. W dzień od 8°C do 13°C, jedynie tam gdzie będzie słonecznie, szczególnie na południu kraju, temperatura wzrośnie do około 16°C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu okresami dość silny i tam początkowo w porywach do 60 km/h.

W piątek najchłodniej będzie nad morzem, około 8 stopni. Najcieplej będzie na Opolszczyźnie i we Wrocławiu, tam temperatura ma wynieść nawet 16-17 stopni Celsjusza. W sobotę najcieplej także będzie na Dolnym Śląsku, 17 stopni. W centrum będzie 14 stopni, a w Suwałkach około 12-14 stopni.

– Będzie dużo chmur i deszczu, najwięcej opadów spodziewanych jest na Pomorzu Zachodnim. W niedzielę szykują się rozpogodzenia. Dużo pogodniej ma być na północy. Przelotne opady deszczu wystąpią na południu Polski – mówi w rozmowie z portalem naTemat synoptyk IMGW Emilia Szewczak.

W niedzielę także najchłodniej będzie nad morzem, temperatura nie przekroczy 10 stopni. Do tego dochodzą tradycyjne w tej części Polski wiatry. Na więcej ciepła mogą liczyć mieszkańcy Podkarpacia. Tam temperatura ma wynieść nawet 16-17 stopni.

Podobne warunki będą panować przez całą majówkę. Turyści pragnący wypad za miasto powinni odpuścić Pomorze i Mazury i udać się na Podkarpacie lub Dolny Śląsk. Tam będzie zdecydowanie najcieplej i najmniej deszczowo.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij