Najnowsze wiadomości z kraju

Gdzie odbędzie się następna Eurowizja? Ujawniono listę miast-kandydatów

Zaplanowana na maj przyszłego roku kolejna edycja Eurowizji odbędzie się w Wielkiej Brytanii. BBC i Europejski Związek Nadawców (EBU) ogłosili listę miast, które będą ze sobą rywalizować o jej realizację.

Przyszłoroczna Eurowizja, jak wiele innych spraw, została dotknięta przez wojnę. Tegoroczną edycję wygrał bowiem ukraiński zespół Kalush Orchestra. EBU stwierdziła jednak, że mimo zapewnień strony ukraińskiej bezpieczne przeprowadzenie przyszłorocznego festiwalu na Ukrainie nie będzie możliwe. Zdecydowano więc, że jej zorganizowanie zostanie powierzone Wielkiej Brytanii, której reprezentanci zajęli drugie miejsce. Organizatorzy podkreślają, że współpracują przy jej organizacji z Ukraińcami, a sam festiwal będzie nawiązywał mocno do ukraińskiej kultury i do wojny.

Na antenie programu Zoe Ball Breakfast Show w radiu BBC Radio 2 ujawniono krótką listę miast, które są brane pod uwagę przez organizatorów. Znalazły się na niej Birmingham, Glasgow, Leeds, Liverpool, Manchester, Newcastle i Sheffield. BBC ujawniło, że ostatecznie swoje kandydatury wysłało 20 brytyjskich miast, z których wybrano finałową siódemkę.

Teraz te miasta mają czas na dopracowanie swojej oferty. Zwycięzca ma być wybrany jesienią. Wkrótce potem ma ruszyć sprzedaż biletów na przyszłoroczną Eurowizję.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Independent Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij