Najnowsze wiadomości ze świata

Franciszek odwiedzi w końcu Kijów? Postawił pewien warunek

Od początku wojny wielu wiernych domaga się, aby Franciszek odwiedził Kijów. On sam powiedział, że jest na to gotowy – ale ma warunek.

Postawa Franciszka wobec wojny na Ukrainie od początku budzi duże kontrowersje, i najnowszy wywiad, którego udzielił argentyńskiemu dziennikowi La Nacion, na pewno tego nie zmieni. W jego trakcie dziennikarka Elisabetta Pique, która spędziła niemal 100 dni na Ukrainie jako korespondentka wojenna, spytała go o to, czy odwiedzi w końcu Kijów, aby pocieszyć cierpiących Ukraińców. Franciszek odparł, że chciałby odwiedzić Kijów, ale postawił warunek. „Chcę odwiedzić Kijów. Ale pod warunkiem, że udam się też do Moskwy. Pojadę do obu miejsc albo nigdzie” – odparł.

Na uwagę, że wizyta w Moskwie jest niemożliwa, Franciszek zaprzeczył. „Nie jest niemożliwa. Nie mówię, że jest możliwa, ale nie jest niemożliwa. Mamy nadzieję, że się zdarzy” – stwierdził.

Źródło: Stefczyk.info na podst. America Autor: WM
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij