Najnowsze wiadomości z kraju

Fogiel nt. kończącego się roku: Myślę, że dla Zjednoczonej Prawicy był dość dobry

Z perspektywy czysto politycznej, myślę, że dla Zjednoczonej Prawicy był to dosyć dobry rok – ocenił w niedzielę wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Fogiel w niedzielę był gościem na antenie PR 24, gdzie został poproszony o ocenę roku 2020 z punktu widzenia Zjednoczonej Prawicy. “Z perspektywy czysto politycznej (…) myślę, że dla Zjednoczonej Prawicy był to dosyć dobry rok i pod względem wyborów prezydenckich, jak i pod względem skuteczności naszych działań, i przed wszystkim podejmowania działań” – mówił.

“To jest bardzo istotne w polityce. Myślę, że to odróżnia nas od naszych konkurentów, którzy często rozkładali ręce, prezentowali ten specyficzny imposybilizm” – powiedział. Jako skuteczne działania rządu w ostatnich dniach wskazał akcję przeprowadzenia przez medyków z Polski testów dla kierowców w Dover.

Dopytany o przegranych politycznych tego roku, powiedział, że myśli, iż najbardziej ten rok dał się we znaki Koalicji Obywatelskiej.

“Patrząc wstecz na ten rok, kluczowe jest to, co powiedział ostatnio prezes PiS Jarosław Kaczyński w jednym z wywiadów, ponieważ to on jest twórcą i spoiwem Zjednoczonej Prawicy – zebraliśmy się po to, żeby realizować pewne cele. Na tym polega polityka” – powiedziała ponadto Fogiel, oceniając mijający rok.

Jak podkreślił, póki cele Dobrej Zmiany są realizowane, “póty ta nasza współpraca, ta nasza koalicja powinna i będzie trwała i ma sens”. “Mówiąc o dokonaniach tego roku powinniśmy puścić w niepamięć, to co było złe, a patrzeć co się udało” – podkreślił.

Źródło: PAP Autor: nmk/ godl/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij