Najnowsze wiadomości z kraju

“Financial Times”: Komisja Europejska pójdzie na wojnę z Polską i Węgrami ws. LGBT

Według “Financial Times” Komisja Europejska szykuje się do uderzenia w Polskę oraz Węgry. Powodem mają być kwestie związane z respektowaniem praw LGBT. Doniesienia w tej sprawie nieoficjalnie potwierdził TVN24.

W przypadku Polski chodzi o kwestie uchwał przyjętych przez część polskich samorządów, które zostały nazwane “strefami wolnymi od LGBT”. W rzeczywistości jest to fake news rozpowszechniony przez aktywistę Barta Staszewskiego, którego akcja z tabliczkami “stref” poważnie zaszkodziła Polsce i naraziła część samorządów na straty finansowe. Na tą mistyfikację dały się jednak nabrać unijne władze, które błędnie uznają, iż akty prawa miejscowego dyskryminują osoby LGBT. Ich prawdziwym celem jest jedynie ochrona przed tęczową ideologią.

Z kolei w przypadku Węgier sprawa będzie dotyczyła ustawy zakazującej promowania homoseksualizmu w telewizji.

Procedura naruszeniowa może zostać ogłoszona już w najbliższy czwartek. To Ursula von der Leyen zdecyduje, kiedy sprawa zostania przedłożona KE do zatwierdzenia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij