Najnowsze wiadomości z kraju

Figury Maryi i Jezusa Chrystusa z wypalonymi oczami. Wandale sprofanowali zabytkową kapliczkę

Matka Boska i Jezus Chrystus z wypalonymi oczami – tak prezentuje się skandaliczne „dzieło” wandali, którzy zdewastowali zabytkową kapliczkę w Żuklinie w województwie podkarpackim. Policja szuka sprawców, którzy publicznie znieważyli przedmiot czci religijnej.

Jak widać na załączonych fotografiach, zostały zniszczone figurki Matki Bożej i Jezusa Chrystusa poprzez przypalenie oczu prawdopodobnie papierosami – napisał na Facebooku przewodniczący zarządu Osiedla Parkowe w Kańczudze Mirosław Hajnosz, który informuje o sprawie.

Sprawa jest o tyle bulwersująca, że kapliczka znajduje się w miejscu starodawnego cmentarzyska i została postawiona w miejsce zniszczonego kościoła w czasie napadów tatarskich w 1498 r. – dodał Hajnosz. Do wpisu dołączył zdjęcia przedstawiające zniszczone figury.

Przewodniczący wyjaśnił, że cały teren znajduje się na wzgórzu, na krańcu wioski. Twierdzi, że „należy się tam świadomie udać, gdyż nie leży przy drodze, która prowadzi dalej”.

Hajnosz zdradził, że w kapliczce znajduje się także obraz, podpisany w 1965 roku przez kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Sprawa trafiła na policję, ale mimo czynności, sprawcy nie zostali jeszcze ustaleni. Wandale odpowiedzą za obrażenie uczuć religijnych poprzez znieważenie publicznie przedmiotu czci religijnej lub miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne/FB

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij