Najnowsze wiadomości ze świata

Facebook zabija ludzi? Portal broni się przed oskarżeniami prezydenta USA

Media społecznościowe, jak np. Facebook „zabijają ludzi” – przed takimi oskarżeniami Joe Bidena bronił się w sobotę portal Facebook. Zdaniem prezydenta USA tego typu platformy pozwalają na rozprzestrzenianie dezinformacji na temat szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Portal społecznościowy Facebook wydał specjalne oświadczenie w związku z oskarżeniami prezydenta USA. Portal napisał, że wprowadził zasady, mające zwalczać fałszywe opinie o Covid-19 i szczepionkach oraz, że dostarcza “wiarygodnych informacji” na te tematy.

Joe Biden był pytany w Białym Domu przez dziennikarzy o działalność platform społecznościowych. Prezydent powiedział, że media społecznościowe, jak np. Facebook, „zabijają ludzi”, zezwalając na dezinformację na temat szczepionek przeciwko Covid-19. „Oni zabijają ludzi…popatrzcie, jedyna pandemia, jaką mamy, to ta wśród niezaszczepionych” – dodał.

Jednak jak twierdzą szefowie Facebooka, fakty nie potwierdzają słów Bidena. „Dane pokazują, że 85 proc. użytkowników Facebooka w USA było lub chce być zaszczepionych przeciwko Covid-19″ – napisał na swoim blogu wiceprezes Facebooka Guy Rosen. „Celem prezydenta Bidena było zaszczepienie 70 proc. Amerykanów do 4 lipca. To nie wina Facebooka, że cel ten nie został osiągnięty” – podkreślił Rosen.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot. pixabay

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij