Najnowsze wiadomości z kraju

Facebook usunął konto Janusza Korwina-Mikkego

Administracja Facebooka usunęła całkowicie (nie na określony czas) stronę Janusza Korwin-Mikkego – poinformował w czwartek poseł Konfederacji Konrad Berkowicz. Polityk “w imię pielęgnowania wolności słowa i szacunku wobec wolnego wyboru czytelników” zaapelował o przywrócenie strony.

Korwin-Mikke był jednym z najpopularniejszych polskich polityków na Facebooku. Jego profil obserwowało blisko 780 tys. osób. Wyprzedzał pod tym względem m.in. prezydenta Andrzeja Dudę (755 tys.) oraz np. Szymona Hołownię (700 tys.).

Jego strona w czwartek została całkowicie usunięta z Facebooka. Odnosząc się do tego Korwin-Mikke napisał na Twitterze: “z kompletnie niezrozumiałych powodów Faszyści&Bolszewicy usunęli mi stronę”.

Inny poseł Konfederacji Konrad Berkowicz wyjaśnił na swoim profilu na Facebooku, że “administracja Facebooka usunęła całkowicie (nie na określony czas!) stronę Janusza Korwin-Mikkego”. “W imię pielęgnowani wolności słowa i szacunku wobec wolnego wyboru czytelników apelujemy o przywrócenie strony, którą obserwowało 800 000 Polaków!” – dodał.

Zaznaczył, że “Facebook ma oczywiście do cenzury prawo – a my mamy prawo stosować nacisk konsumencki i wyrażać na temat tej decyzji swoje zdanie!”.

Berkowicz zorganizował też na FB wydarzenie pn. “Przywrócić stronę Korwin-Mikkego na Facebooku!”.

Źródło: PAP Autor: ozk/ joz/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij