Najnowsze wiadomości ze świata

Ewakuowano studio telewizyjne. Istniało „poważne zagrożenie ze strony zorganizowanej przestępczości”

Holenderska telewizja RTL odwołała w sobotę emisję programu RTL Boulevard i ewakuowano budynek redakcji. Powodem było zagrożenie ze strony gangsterów. We wtorek po wyjściu z tego studia postrzelono dziennikarza śledczego.

Stacja RTL 4 poinformowała, że „istniało poważne zagrożenie ze strony zorganizowanej przestępczości”. Z tego właśnie powodu stacja podjęła decyzję o odwołaniu sobotniej emisji programu RTL Boulevard oraz o ewakuacji budynku redakcji przy Leidseplain w Amsterdamie. Według niderlandzkich mediów informację o zagrożeniu przekazała stacji policja.

Minister sprawiedliwości Holandii Ferd Grapperhaus powiedział po rozmowie z kierownictwem RTL4, że była to „drastyczna, ale niezbędna decyzja”. „Bezpieczeństwo jest jednak najważniejsze” – czytamy w komunikacie rzecznika stacji, który poinformował media o trwających konsultacjach co do kolejnych kroków. W okolicach Leidseplain rozlokowanych jest kilkanaście radiowozów.

W sobotę na antenie RTL4 zamiast zaplanowanego programu na żywo, wyemitowano powtórkę środowej audycji, która była poświęcona dziennikarzowi śledczemu. Peter R. de Veries został postrzelony po wyjściu ze studia, zaraz po udziale w programie RTL Boulevard.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot. PAP

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij