aquapark Najnowsze wiadomości z kraju

Ewakuacja popularnego aquaparku. Kilkadziesiąt osób musiało opuścić budynek

Służby ewakuowały kilkadziesiąt osób z aquaparku w Redzie (woj. pomorskie). W budynku wodnego parku doszło do zadymienia, jednak na razie nie wiadomo co było tego przyczyną.

We wtorek ok. godziny 14 straż pożarna w Wejherowie otrzymała zgłoszenie o zadymieniu na terenie aquaparku w Redzie.

Na miejscu pracowało dwa zastępy straży pożarnej. Wszyscy przebywający w obiekcie zostali z niego wyprowadzeni. Nikomu nic się nie stało – przekazał oficer pasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie st. kpt. Kuraś.

Na miejscu byli również policjanci, ale działania prowadzili w pierwszej fazie interwencji przede wszystkim funkcjonariusze straży pożarnej. Policjanci z Komisariatu Policji w Redzie zabezpieczyli teren zdarzenia – poinformowała z kolei oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie asp. sztab. Anetta Potrykus, którą cytuje portal interia.pl.

Jak relacjonował st. kpt. Mirosław Kuraś, po wejściu na teren aquaparku strażacy ustalili, że zadymione jest pomieszczenie, w którym znajduje się rozdzielnia elektryczna. Strażak dodał, że o ewakuacji gości obiektu zdecydował zarządca aquaparku, ponieważ w całym obiekcie nie było prądu.

Na miejscu pracowało dwa zastępy straży pożarnej. Wszyscy przebywający w obiekcie zostali z niego wyprowadzeni. Nikomu nic się nie stało – podkreślił st. kpt. Kuraś.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij