Najnowsze wiadomości ze świata

Europa stała się wiodącym kontynentem pod względem szczepień. UE wyprzedziła już USA

W sobotę francuski sekretarz stanu do spraw europejskich Clement Beaune poinformował, że Unia Europejska wyprzedziła Stany Zjednoczone pod względem szczepień przeciwko Covid-19. Tym samym Europa stała się wiodącym kontynentem pod względem szczepień.

Opierając się na statystykach portalu „Our World in Data” Beaune podał, że w UE co najmniej jedną dawkę szczepionki dostało 55,5 proc. populacji, podczas gdy w USA 55,4 proc. „Kontynuujemy i przyspieszamy!” – dodał francuski sekretarz ds. europejskich.

O sytuacji szczepień w Europie informował również europejski komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton. „Obiecaliśmy to i stało się. UE wyprzedziła w tym tygodniu Stany Zjednoczone i staje się wiodącym kontynentem na świecie pod względem szczepień. Wszystko to przy jednoczesnym eksporcie połowy naszej produkcji do ponad 100 krajów” – napisał na Twitterze Breton. „Wydajność i solidarność – to osiągnięcia, z których możemy być dumni” – dodał.

W lutym, gdy nasiliły się kontrowersje wokół opóźnień w dostawach szczepionek do krajów UE, przewodnicząca KE Ursula von der Leyen przyznała się do „błędów”. „Nie doceniliśmy trudności związanych z masową produkcją (…) Byliśmy zbyt optymistyczni i prawdopodobnie zbyt pewni terminowości dostaw zamówionych dawek” – mówiła. „Ale walka z wirusem to nie sprint, to maraton, który wymaga wytrzymałości i wytrwałości” – podkreślała.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij