Wiadomości sportowe z kraju i świata

Erling Haaland pnie się w rankingu najbogatszych Norwegów. Znacznie wyprzedził w rankingu najbogatszych sportowców

Norweski napastnik Manchester City Erling Haaland pnie się coraz wyżej w rankingu najbogatszych Norwegów i według ostatnich wyliczeń magazynu ”Kapital” zajmuje 240. miejsce z majątkiem 160 milionów euro i pierwsze wśród norweskich sportowców.

Wydawany od 1971 roku prestiżowy magazyn finansowy publikuje co roku listę najbogatszych Norwegów i podkreśla, że jest opracowywana zawsze według własnych wyliczeń i analiz według dostępnych informacji. Dziennikarze podkreślili, że obliczają w sposób konserwatywny, czyli nie wliczają nieznanych im dochodów i nie ulegają spekulacjom na ich temat.

”Haaland wygrywając w tym roku trzy najważniejsze puchary z pewnością uruchomił wszystkie zapisane w kontrakcie premie od klubu maksymalnie, a przede wszystkim od sponsorow, więc jego majątek jest z pewnością jeszcze większy. Amerykański „Forbes” ocenia piłkarza na 183 miliony, a „Daily Morror” na 230 milionów euro” – dodano.

Haaland znacznie wyprzedził w rankingu najbogatszych sportowców – dotychczasowego wieloletniego lidera legendarnego biegacza narciarskiego, a obecnie biznesmena Bjoerna Daehlie, którego majątek wyliczono na 70 milionów euro.

Źródło: (PAP) Autor: Zbigniew Kuczyński
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij