Najnowsze wiadomości ze świata

Erdogan schodzi ze sceny. Turecki prezydent ogłosił swoją decyzję

Pracuję bez przerwy, bez tchu, bo to dla mnie finał; nadchodzące wybory będą moimi ostatnimi – zapowiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, mówiąc o zaplanowanych na 31 marca wyborach lokalnych.

Sprawujący w Turcji władzę od ponad 20 lat Erdogan po raz pierwszy bezpośrednio zapowiedział swoje wycofanie z polityki – przypomniały w sobotę tureckie media.

Prezydent Erdogan oświadczył przy tym, że “jest pewien, że założona przez niego Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) utrzyma się u władzy nawet po jego odejściu ze stanowiska”.

Ocenił, że marcowe wybory lokalne będą “błogosławieństwem dla braci, którzy przyjdą po nim; będą przekazaniem zaufania”.

Erdogan rozpoczął polityczną karierę od objęcia stanowiska burmistrza Stambułu pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Walka o wygraną w tym największym mieście kraju – rządzonym przez opozycyjną Republikańską Partię Ludową – jest obecnie postrzegana jako kluczowa dla politycznej przyszłości burmistrza metropolii Ekrema Imamoglu, od lat określanego największym rywalem AKP i kandydatem na przyszłego prezydenta Turcji – zauważył dziennik “Daily Sabah”.

Źródło: PAP Autor: jbw/ adj/
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij