Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Energia elektryczna dla biznesu

Cena energii elektrycznej nierzadko decydowała o rentowności firm, ale także o ich istnieniu. Biznes, mimo trudnej sytuacji na rynku energetycznym, ma jednak możliwości kształtowania ponoszonych kosztów za energię elektryczną. Jednym ze sposobów obniżenia wydatków jest możliwość skorzystania z zakupu energii z bieżącym odniesieniem się do cen hurtowych.

Energa Obrót umożliwia firmom korzystanie z instrumentów, dzięki którym podmioty gospodarcze mogą racjonalnie gospodarować energią elektryczną oraz kupować ją w cenie, która wyznaczana jest w oparciu o bieżące notowania na Towarowej Giełdzie Energii (TGE). Skorzystanie z oferty indeksowanej stwarza przedsiębiorstwu możliwość zakupu tańszej energii z uwzględnieniem ceny rynkowej, np. w momencie jest spadku. Indeksacja polega więc na bieżącej aktualizacji cen w odniesieniu do cen notowanych na TGE (Towarowej Giełdzie Energii), a przedsiębiorca sam decyduje o ilości i o momencie zakupu energii elektrycznej.

Praktycznym narzędziem ułatwiającym przedsiębiorstwom zakup energii jest Platforma Ofert Indeksowanych (POI), którą udostępniła Energa Obrót. Daje ona dostęp do bieżących informacji na temat aktualnych cen energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii oraz umożliwia optymalizację transakcji poprzez tworzenie symulacji zakupu transzy energii i tworzenie własnych powiadomień cenowych.

Korzystając z POI klienci biznesowi mają także możliwość wyliczenia ceny energii konwencjonalnej oraz ceny końcowej przy uwzględnieniu własnego profilu zużycia oraz aktualnych cen dostępnych na TGE dla produktów rocznych, kwartalnych i miesięcznych.

Platforma Ofert Indeksowanych to praktyczne narzędzie, dzięki któremu klienci biznesowi i instytucjonalni mają realny w pływ na sposób, wielkość i moment zakupu energii elektrycznej, a przede wszystkim na cenę, którą uznają za optymalną. Firmom planującym wdrożenie technologii zmniejszających zużycie energii elektrycznej Energa Obrót oferuje usługę wizualizacji profili zużycia, która daje możliwość wszechstronnej analizy zużycia energii elektrycznej i pomaga zoptymalizować jej koszty.

Wizualizacja profili zużycia jest narzędziem łączącym urządzenie w postaci rejestratora energii oraz aplikacji internetowej. Dzięki temu rozwiązaniu można oszacować koszty zużytej energii elektrycznej przed otrzymaniem faktury, ale także ustawić alerty przekroczenia mocy umownej lub zadanego poziomu pobieranej mocy czy generować raporty wskazujące możliwości poprawy efektywności energetycznej.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: materiały prasowe Autor: materiały prasowe
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij