Wiadomości sportowe z kraju i świata

Energa z Grupy Orlen partnerem tytularnym Stadionu Letniego w Gdańsku

Energa z Grupy Orlen została partnerem tytularnym Stadionu Letniego w Gdańsku. Szczegóły współpracy strony przedstawiły na specjalnym briefingu prasowym, któremu towarzyszył mecz reprezentacji Polski w beach soccera.

W sobotę na Energa Stadionie Letnim w Gdańsku odbył się briefing prasowy z udziałem prezesa zarządu Letni Stadion Sp. z o.o. Artura Siódmiaka, wiceprezes zarządu Energi SA ds. Komunikacji Adrianny Sikorskiej oraz prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosława Michalskiego. Podczas spotkania przedstawiciel obiektu podziękował za współpracę i zaufanie Enerdze z Grupy Orlen, która została partnerem tytularnym obiektu.

Siódmiak podkreślił wagę wsparcia finansowego, które pozwala na organizowanie tam imprez sportowych o randze krajowej oraz międzynarodowej. Zwracał także uwagę na dostępność obiektu dla turystów nie tylko z Gdańska, ale z całej Polski.

Jesteśmy rozpoznawani od wielu lat i staramy się, aby ten obiekt funkcjonował bardziej profesjonalnie, aby były lepsze imprezy sportowe i ich organizacja stała na lepszym poziomie, a potencjalny „Kowalski”, który tu przyjdzie spędzić czas z dzieckiem, znajdzie coś dla siebie – zapewnił Siódmiak.

Jako były sportowiec cieszę się, że dzięki wsparciu spółki Energa z Grupy Orlen mogę kontynuować i realizować wszystkie cele, które jako firma zarządzająca tym obiektem założyliśmy sobie w tym roku. Wiadomo, że można spełniać marzenia, natomiast trzeba też mieć finansowanie na realizację tych celów. My staramy się, żeby ten obiekt był wizytówką miasta oraz naszych partnerów i był bardzo dobrze postrzeganym. Myślę, że właśnie takim obiektem jesteśmy – powiedział były piłkarz ręczny.

Wiceprezes Energi SA ds. komunikacji poinformowała, że współpraca, którą Energa rozpoczęła z Letnim Stadionem prowadzona jest w ramach inicjatywy Orlen dla Pomorza.

Przejęcie kapitałowe Energi i Lotosu przez Orlen zwiększyło możliwość zaangażowania się w działania ważne dla społeczności – podkreśliła Adrianna Sikorska. Zauważyła, że w ostatnim czasie Energa przejęła kluczowe projekty sportowe, kulturowe i naukowe. Wymieniła przy tym m.in. Operę Bałtycką oraz Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

Wśród takich projektów, które Energa wzięła pod swoje skrzydła nie mogło zabraknąć tak fantastycznego letniego, słonecznego miejsca jakim jest Stadion Letni – dodała.

Wszyscy pamiętamy twoją najsłynniejszą w historii piłki ręcznej bramkę na mistrzostwach świata w Chorwacji i jestem przekonana, że nasza decyzja o współpracy będzie równie trafna – powiedziała przedstawicielka Energi, kierując te słowa do gospodarza stadionu.

Za współpracę podziękował Siódmiakowi prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, przypominając, że kierowany przez niego związek organizuje na Energa Stadionie Letnim liczne imprezy sportowe. Zadeklarował również, że te działania będą kontynuowane, a na obiekcie będą odbywały się kolejne wydarzenia.

W sobotę Energa Stadion Letni gościł także zawodników zarówno żeńskiej, jak i męskiej reprezentacji Polski w beach soccerze. Biało-Czerwone rozegrały towarzyskie spotkanie z Ukrainkami, a męska reprezentacja Polski zmierzyła się z drużyną narodową Litwy.

Kolejne emocje przewidziano na niedzielne popołudnie. O godzinie 15 rozpocznie się benefis legendy polskiego beach soccera Bogusława Saganowskiego. Na stadionie zobaczymy m.in. reprezentantów Polski, którzy w 2006 roku po raz pierwszy w historii wywalczyli awans na mistrzostwa świata w Brazylii.

Energa Stadion Letni w Gdańsku jest areną sportów plażowych do gry zarówno w piłkę nożną jak i ręczną. Na terenie obiektu można również uprawiać siatkówkę, rugby, frisbee oraz badminton. Co roku odbywają się tam turnieje rangi Mistrzostw Polski.

Źródło: stefczyk.info Autor: MS
Fot. Energa

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij