Wiadomości sportowe z kraju i świata

Energa została sponsorem tytularnym piłkarzy ręcznych Wybrzeża Gdańsk

Energa z Grupy Orlen została sponsorem tytularnym gdańskich szczypiornistów. Od zbliżającego się sezonu 2023/2024 zespół będzie nosić nazwę Energa Wybrzeże Gdańsk.

Wśród wspieranych przez Energę z Grupy Orlen drużyn znaleźć można m.in. Arkę Gdynia, Bałtyk Gdynia, czy Gedanię Gdańsk. Do tego grona dołączyli szczypiorniści z Wybrzeża Gdańsk. Od najbliższego sezonu na pierwszym miejscu w nazwie klubu znajdzie się nazwa marki Energa. Z kolei logo firmy będzie widniało na strojach zawodników i sztabu trenerskiego. Podobna sytuacja miała miejsce w sezonie 2018/2019. Wtedy Energa również była sponsorem tytularnym piłkarzy ręcznych Wybrzeża.

Oficjalna prezentacja szczypiornistów pod nazwą Energi miała miejsce w środę na Stadionie Letnim w Gdańsku. Wzięli w niej udział trenerzy Mariusz Jurkiewicz i Stanisław Bonisławski, oraz kilku zawodników, wśród których znalazł się m.in. kapitan zespołu Piotr Papaj i wicemistrz świata z 2007 roku Mateusz Jachlewski.

– Wsparcie sportu zawodowego to część  naszej strategii marketingowej, a także ważny element społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego chętnie angażujemy się w projekty sportowe, szczególnie te w naszym regionie, w ramach inicjatywy ORLEN dla Pomorza – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi SA ds. Komunikacji.

– Jesteśmy dumni, że podpisaliśmy umowę sponsoringową z klubem związanym z Gdańskiem, o tak bogatej tradycji, który stawia na szkolenie kolejnych pokoleń zawodników. Jestem przekonana, że gdańscy szczypiorniści dostarczą kibicom wiele sportowych emocji w nadchodzącym sezonie – dodaje.

Jacek Pauba, Prezes Zarządu Wybrzeże Gdańsk Handball SA. przyznaje, że współpraca z Energą z Grupy Orlen jest dla klubu ogromnym wyróżnieniem.

To dla nas ogromne wyróżnienie, że taki mecenas polskiego sportu, jak Energa z Grupy ORLEN obdarzyła nasz klub ponownym zaufaniem. Myślę, że przyświecają nam podobne wartości, dlatego tak łatwo znaleźliśmy porozumienie – powiedział Pauba.

Chcemy tworzyć zespół oparty na wychowankach – mieszkańcach Gdańska i Pomorza, którzy swoją determinacją i pracą będą tworzyli Wybrzeże. Jako klub dążymy do tego aby wspierać ich rozwój i otoczyć odpowiednią opieką. Jednak aby to uczynić ważne są odpowiednie fundamenty, a takie wsparcie i zaangażowanie Energi z Grupy ORLEN pozwala nam patrzeć z perspektywą na nasz projekt i cały czas go rozwijać. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję zarządowi za zaufanie i ponowną współpracę z naszym klubemmówi prezes.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Energa Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij