Najnowsze wiadomości ze świata

Elon Musk złapał koronawirusa

Słynny biznesmen Elon Musk ujawnił, że zaraził się koronawirusem. Porównuje swoje objawy do przeziębienia.

Musk, szef m.in. produkującej samochody elektryczne Tesli, swoje zakażenie ujawnił w sobotę. Zwrócił uwagę na to, że testy na COVID-19 nie są zbyt dokładne gdyż dostał różne wyniki z różnych laboratoriów. Stwierdził jednak, że najprawdopodobniej jest chory.

Musk na szczęście ma łagodne objawy. Porównał je do przeziębienia dodając, że „nie jest to zaskoczeniem, bo koronawirus to typ przeziębienia”. Dodał, że w porównaniu ze zwykłym przeziębieniem bardziej bolą go mięśnie i głowa.

Biznesmen nie mógł złapać COVID-19 w gorszym momencie. Koronawirus oznacza bowiem, że zapewne nie będzie mógł wziąć udziału w zaplanowanym na niedzielę starcie rakiety z przylądka Cape Canaveral, która wyniesie wyprodukowany przez jego firmę SpaceX pojazd kosmiczny i czterech astronautów z NASA na Międzynarodową Stację Kosmiczną. To będzie historyczna chwila – po raz pierwszy w historii ludzie polecą w kosmos na pokładzie statku kosmicznego wyprodukowanego przez prywatną firmę.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij