Najnowsze wiadomości ze świata

 Elon Musk na antenie Rai zaapelował do Włochów: „Miejcie dzieci”

„Miejcie dzieci!”: apelował do Włochów Elon Musk podczas czwartkowego, wieczornego wywiadu w głównym wydaniu serwisu informacyjnego Tg1. Wcześniej spotkał się w Rzymie z premier Giorgią Meloni – podaje ANSA.

Rozmowa Muska i premier Meloni w Palazzo Chigi trwała półtorej godziny. Rozmawiali na temat wskaźnika urodzeń i sztucznej inteligencji.

„Odbyliśmy świetną rozmowę z premier Meloni. Mam pewność, że bardzo jej zależy na Włoszech i ich przyszłości” – mówił Musk cytowany przez ANSA

„Z mojej strony podniosłem dwie fundamentalne kwestie. po pierwsze wyraziłem moje obawy o przyszłość Italii w związku z drastycznym spadkiem liczby urodzeń. We Włoszech co roku prawie dwa razy więcej osób umiera, niż się rodzi. Przekonywałem panią premier, że trzeba wprowadzić ulgę podatkową dla tych, którzy mają dzieci oraz inne rozwiązania, które pozwolą podjąć decyzję o rodzicielstwie” – kontynuował właściciel Twittera, Tesli i SpaceX.

Drugim tematem rozmowy była sztuczna inteligencja. Musk przedstawił premier Meloni swoje zdanie na temat zagrożeń, które ze sobą niesie. „W przyszłości możemy dać się jej zdominować” – powiedział Musk.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij