Najnowsze wiadomości ze świata

Elektryczny autobus stanął nagle w płomieniach. To już kolejny taki wypadek

Elektryczny autobus z na razie nieznanych powodów stanął w płomieniach. To już trzeci taki przypadek w ostatnich tygodniach.

Zdarzenie miało miejsce w Londynie. Elektryczny autobus przebywał w warsztacie Putney Bus Garage, gdy nagle i z nieznanych na razie powodów stanął w płomieniach. Na szczęście nie było w nim pasażerów ani pracowników warsztatu.
Zanim na miejsce dotarli strażacy, z budynku ewakuowano ok. 20 osób. Nikt nie odniósł obrażeń. Strażakom udało się opanować pożar i budynek nie odniósł poważnych uszkodzeń, ale spora część autobusu spłonęła.

Obecnie trwa śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny tego pożaru. Operator pojazdu, firma Go Ahead, poinformował, że w związku z tym incydentem rozpoczął przegląd wszystkich 380 autobusów elektrycznych, które należą do ich floty. Dodał, że takie incydenty są „bardzo rzadkie”.

To już kolejny taki wypadek w ostatnich tygodniach. 11 stycznia dwupoziomowy autobus elektryczny stanął w płomieniach na Wimbledon Hill Road, w południowej części miasta. Dzień później kolejny autobus elektryczny spłonął w North Woolwich. Po tamtym wypadku Go Ahead tymczasowo wycofał pojazdy elektryczne z tej trasy. Autobusy elektryczne pojawiły się w Londynie w 2014 roku, jeździ ich obecnie ok. tysiąca.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Independent Autor: WM
Fot. Screen z Twittera
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij