Najnowsze wiadomości ze świata

Eksplozja przerwała obchody rocznicy śmierci generała. Kilkadziesiąt osób nie żyje

Podczas obchodów czwartej rocznicy śmierci irańskiego generała Kasema Sulejmaniego doszło do dwóch wybuchów. Eksplozje, które miały miejsce na cmentarzu zabiły co najmniej 73 osoby. Z kolei rannych zostało 170 osób.

Uroczystości związane z czwartą rocznicą śmierci gen. Kasema Sulejmaniego odbywały się w meczecie obok cmentarza w mieście Kerman, gdzie pochowany jest najwyższy irański dowódca. Według półoficjalnej agencji Nournews, na drodze prowadzącej na cmentarz eksplodowały butle z gazem. Z kolei agencja prasowa SNN informowała, że na cmentarz, gdzie zebrały się setki Irańczyków, skierowano karetki pogotowia.

Jak przekazały służby ratunkowe, w wybuchu zginęły co najmniej 73 osoby, a 170 zostało rannych. Państwowa telewizja stwierdziła, że doszło do „ataku terrorystycznego”.

Kasem Sulejmani zginął 3 stycznia 2020 roku w amerykańskim ataku w Bagdadzie. Był dowódcą sił wywiadowczych Iranu, a amerykański Bloomberg określił go jako drugą najważniejszą osobę w państwie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij