Najnowsze wiadomości z kraju

Eksplozja na dachu krakowskiego tramwaju? MPK zdradziło przyczynę

Do sieci trafiło nagranie pokazujące eksplozję na dachu jednego z krakowskich tramwajów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wyjaśniło, co się stało.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, po godzinie 9 rano, na Placu Centralnym w Nowej Hucie. Na nagraniu, które trafiło do mediów społecznościowych, widać jasny rozbłysk na dachu tramwaju, przypominający eksplozję, i chmurę pomarańczowego dymu. W momencie zdarzenia w wagonie nie było pasażerów.

Nagranie stało się powodem licznych spekulacji wśród internautów. Krakowskie MPK je jednak rozwiało. Poinformowali, że na tramwaj spadł element sieci trakcyjnej, co spowodowało zwarcie. MPK podkreśliło, że zarówno w tramwaju, jak i w sieci trakcyjnej, od razu zadziałały systemy bezpieczeństwa, które odcięły napięcie. Tym samym, gdyby byli w nim pasażerowie, nic by im się nie stało.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TySol Autor: WM
Fot. Janusz Jakubowski from Warsaw, Poland - MAN N8S-NF, #HK453, MPK Kraków CC BY-SA 2.0
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij