Najnowsze wiadomości ze świata

Efekt polityki migracyjnej. Upadł rząd Holandii

Jak informuje holenderska agencja prasowa ANP, holenderski premier Mark Rutte złożył dymisję swojego gabinetu. Przyczyną rezygnacji premiera i jego rządu jest brak porozumienia w sprawie polityki migracyjnej.

W skład koalicji rządowej wchodzili liberałowie, chadecja, konserwatywna chadecja i socjalliberlana D66. Rządowa koalicja nie znalazła konsensusu w sprawie polityki migracyjnej. Holenderskie media mówią wprost, że oznacza to upadek obecnego gabinetu.

Agencja ANP informuje, że premier Holandii złożył dymisję swojego rządu. Zdaniem Rutte jest to „niezwykle godna ubolewania rzeczywistość polityczna”.

Doniesienia mediów potwierdziły służby prasowe niderlandzkiego rządu.

Premier Holandii Mark Rutte złożył pisemną rezygnację na ręce króla Wilhelma Aleksandra – przekazano.

Król przyjął rezygnację i poprosił premiera, ministrów oraz sekretarzy stanu o dalsze wykonywanie obowiązków, które uznają za niezbędne dla interesów królestwa – wyjaśnia kancelaria premiera.

Wnioski o azyl w Holandii wzrosły w ubiegłym roku o jedną trzecią do ponad 46 tys., rząd przewiduje, że w tym roku mogą wzrosnąć do ponad 70 tys. – informuje Reuters, podkreślając, że będzie to nowy rekord w stosunku do wyniku z 2015 roku.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij