Najnowsze wiadomości z kraju

“Dzwoni kanclerz Niemiec”. PiS pokazał nowy spot

PiS opublikował nowy spot wyborczy. Wystąpił w nim sam Jarosław Kaczyński.

Opublikowany w mediach społecznościowych klip przedstawia zainscenizowaną rozmowę Kaczyńskiego z pracownikiem ambasady Niemiec, który proponuje mu rozmowę z kanclerzem Niemiec w sprawie wieku emerytalnego. „Otóż uważamy, że powinien być taki jak za premiera Tuska” – słyszy Kaczyński. „Proszę przeprosić pana kanclerza, ale to Polacy w referendum zdecydują w tej sprawie. Nie ma już Tuska i te zwyczaje się skończyły” – odpowiada prezes PiS.

Klip jest nawiązaniem do tego, że rząd Donalda Tuska, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, podwyższył wiek emerytalny w 2013 roku. Rząd PiS cofnął tę reformę w 2016 roku. To również nawiązanie do ujawnionej niedawno przez TVP Info notatki z rozmowy Tuska z kanclerz Angelą Merkel. W jej trakcie poruszono temat „powiązania wieku emerytalnego z sytuacją demograficzną”, a Tusk uznał, że propozycje Merkel „brzmią interesująco”. Temat wieku emerytalnego będzie jednym z czterech pytań w nadchodzącym referendum.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij