Najnowsze wiadomości ze świata

Dziwny komunikat na stronie MSZ-u. Nie zauważyli, kto jest winny śmierci polskiego wolontariusza?

– Przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie 🇵🇱 wolontariusza, który niósł pomoc dla palestyńskiej ludności w Strefie Gazy. Polska nie zgadza się na brak przestrzegania międzynarodowego prawa humanitarnego i ochrony cywilów, w tym pracowników humanitarnych – poinformowało MSZ na platformie X.

Komunikat odnosił się do izraelskiego nalotu na Strefę Gazy, w którym zginęło siedmioro pracowników organizacji humanitarnej World Central Kitchen (WCK). Jedną z ofiar był wolontariusz z Polski.

W komunikacie MSZ-u trudno doszukać się informacji dotyczącej tego, kto odpowiada za wspomniany atak i śmierć polskiego obywatela. Jest to o tyle dziwne, że szef MSZ-u Radosław Sikorski, odnosząc się do sprawy polskiego wolontariusza, który zginął w Strefie Gazy, poinformował, że “osobiście poprosił ambasadora Izraela w Polsce Yacova Livnego o pilne wyjaśnienia”

– Zapewnił mnie, że Polska wkrótce otrzyma wyniki badania tej tragedii – poinformował szef MSZ.

W wydanym wcześniej komunikacie Organizacja World Central Kitchen potwierdziła, że siedmioro członków jej zespołu “zostało zabitych w ataku Sił Obronnych Izraela (Cahal)”. Jak podano, wśród ofiar śmiertelnych są obywatele Australii, Polski i Wielkiej Brytanii oraz jedna osoba z obywatelstwem amerykańsko-kanadyjskim. Zginął także palestyński kierowca. Wcześniej informowano o czterech zabitych w ataku. WCK podała, że osoby te zginęły w poniedziałek podczas dostarczania pomocy żywnościowej, która przybyła do Strefy Gazy kilka godzin wcześniej statkiem z Cypru.
Źródło: X/PAP Autor: red.
Fot. PAP
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij