Najnowsze wiadomości ze świata

Dziwne urządzenie z rosyjskimi napisami znalezione na mierzei. Okazało się, że to sonar hydroakustyczny

Na litewskiej Mierzei Kurońskiej znaleziono nieaktywny rosyjski sonar hydroakustyczny do wykrywania i lokalizacji okrętów podwodnych – poinformowały Litewskie Siły Zbrojne.

“O znalezieniu urządzenia o nieznanym przeznaczeniu z rosyjskimi napisami na plaży Litewską Marynarkę Wojenną poinformowała osoba cywilna” – czytamy w wydanym we wtorek komunikacie.

Nieaktywny już sonar został przetransportowany do magazynów marynarki wojennej, która zwróciła się “do wszystkich odwiedzających wybrzeże o zachowanie czujności, niezbliżania do podejrzanych znalezisk i informowanie o tym wojska”.

Według komunikatu Litewskich Sił Zbrojnych podobne rosyjskie sonary zostały już wykryte w 2021 r. na Morzu Bałtyckim u wybrzeży Litwy oraz na Oceanie Atlantyckim u południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Źródło: PAP Autor: Z Wilna Aleksandra Akińczo
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij