Najnowsze wiadomości z kraju

Dziś pierwszy dzień astronomicznej zimy. Co pogoda przyniesie nam na święta?

22 grudnia rozpoczęła się astronomiczna zima. Choć pogoda odpowiadająca tej porze roku już wcześniej dała się Polakom we znaki, to wielu zastanawia się czy „biała” aura będzie towarzyszyła także w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, piątek będzie pochmurny. Wystąpią także przelotne opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Na pomorzu można spodziewać się kilkucentymetrowej pokrywy śnieżnej. Z kolei wysoko w górach przybędzie około 8 cm „białego puchu”. Lokalnie mogą występować także burze. Temperatura utrzymywać się będzie w przedziale od 1 do 4 stopni.

Podobnie ma być w sobotę. Niebo nadal będą przysłaniały chmury, ale na zachodzie kraju pojawią się większe przejaśnienia. Ponownie można spodziewać się przelotnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Tego dnia temperatura zejść może do -1 stopnia, a maksymalnie osiągnie 3 stopnie.

W Wigilię niezmiennie pojawi się duże zachmurzenie, ale wystąpią większe przejaśnienia. Można spodziewać się także opadów śniegu, które następnie przejdą w deszcz ze śniegiem. IMGW ostrzega, że w niedzielę miejscami mogą wystąpić także marznące opady. To może oznaczać wystąpienie gołoledzi. Najzimniej tego dnia będzie na północnym wschodzie gdzie termometry wskażą -1 stopni. W innych częściach kraju temperatura będzie dość wysoka jak na tę porę roku, bowiem na zachodzie dojdzie do 9 stopni.

Od 6 do 10 stopni – tyle wskażą termometry w Boże Narodzenie. Niebo nadal będzie pokryte chmurami, a okresowo wystąpią opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Miejscami na północnym wschodzie może być ślisko z powodu marznących opadów.

IMGW zapowiada, że drugiego dnia świąt towarzyszyć nam będą duże i umiarkowane zachmurzenie. Miejscami spodziewać się można opadów deszczu, a także deszczu ze śniegiem. W centralnej części kraju temperatura osiągnie nawet 9 stopni, a na południu będzie najzimniej, jednak wciąż „na plusie”.

 

Źródło: stefczyk.info/na podst.IMGW Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij