Publicystyka

Dziś gorący zwolennik obrony obcego kapitału w mediach, kiedyś… jego przeciwnik. Przypomniano stary wywiad z Tuskiem

Nowelizacja ustawy o Radiofonii i Telewizji wzbudziła ogromny sprzeciw opozycji, która już grzmi o “zamachu na wolne media”. Prym w prezentowaniu tego przekazu wiodą politycy Platformy Obywatelskiej z Donaldem Tuskiem na czele, którzy są przeciwni ograniczaniu obcego kapitału w polskich mediach. Tymczasem jeden z internautów przypomniał wywiad z szefem PO sprzed wielu lat, kiedy daleko prezentował zupełnie odmienne stanowisko w tej sprawie.

Procedowana nowelizacja autorstwa grupy posłów PiS pod kierownictwem Marka Suskiego ma m.in. zapobiegać przejmowaniu kontroli nad mediami w Polsce przez podmioty spoza Unii Europejskiej. Zdaniem opozycji zmiany w szczególności odbiją się na stacjach należących do grupy Discovery Polska, w skład której wchodzi m.in. TVN i TVN24, którym grozi nawet odebranie koncesji. Jednymi z najgłośniejszych krytyków zmian jest m.in. Donald Tusk.

Tymczasem jeden z internautów wrzucił na Twittera stare nagranie wywiadu przeprowadzonego z Donaldem Tuskiem. Obecny lider PO twierdził wówczas, że zagraniczny kapitał jest w pewnym stopniu potrzebny w Polsce, jednak nie był gorącym zwolennikiem jego wprowadzania. Można było wręcz wywnioskować, że Tusk bardziej aprobował znaczne zmniejszenie obcego wpływu na polskie media.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. screenshot

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij