Najnowsze wiadomości z kraju

Dziś czekają nas rekordowe upały

Fala upałów nie odpuszcza. Dzisiaj w niektórych częściach kraju prognozowane jest nawet +35 stopni Celsjusza.

IMGW poinformował, że Polska jest w zasięgu rozległego niżu, którego środek przemieści się znad Wysp Brytyjskich nad Morze Norweskie. „Z zachodu na wschód kraju przemieści się chłodny front atmosferyczny. Przed frontem będzie utrzymywało się upalne powietrze zwrotnikowe, za frontem zacznie napływać ciepłe powietrze polarne morskie” – napisali.
Dzisiaj temperatura maksymalna sięgnie od 28 st. C na zachodzie kraju i na Podhalu, przez ok. 34 st. C w centrum i na Podlasiu, do 35 st. C na południu. Nieco chłodniej – od 22 do 25 st. C – będzie tylko nad morzem. W nocy słupki rtęci sięgną od 15 st. C na Pojezierzu Pomorskim do 18 st. w centrum i 20 st. C na Podkarpaciu.

Na południowym wschodzie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, a na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Możliwe będą przelotne opady deszczu i burze, także z gradem. Będą się stopniowo przemieszczały z zachodu na wschód. Suma opadów w burzach sięgnie 20 mm, na północnym wschodzie lokalnie do 25 mm. Prędkość wiatru może sięgnąć w porywach 80 km/h.

Poniedziałek będzie niewiele chłodniejszy. Temperatura sięgnie od 27 st. C na północy kraju i na Podhalu po 32 st. C, nad morzem będzie ok. 23 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale miejscami porywisty. Jego prędkość w porywach sięgnie 60 km/h nad morzem i do 85 km/h w pozostałej części kraju.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij