Najnowsze wiadomości z kraju

Dziesiątki ofiar śmiertelnych zatrucia podrabianym cydrem. Co najmniej 18 osób zmarło

Co najmniej 18 osób zmarło, a kilkadziesiąt w stanie ciężkim w kilku regionach Federacji Rosyjskiej, położonych w europejskiej części kraju, przebywa w szpitalach po zatruciu cydrem, do produkcji którego użyto alkoholu niewiadomego pochodzenia – podał we wtorek rosyjski niezależny portal Meduza.

Najgorszy bilans zatruć jest w obwodzie uljanowskim – to tam zmarły wszystkie ofiary; co najmniej 33 osoby przebywają w stanie ciężkim w szpitalach.Do zgonów spowodowanych spożyciem alkoholu niewiadomego pochodzenia doszło też w obwodzie niżnonowogrodzkim, a także w obwodzie samarskim i w położonej bardziej na wschód Republice Udmurcji.

Wszystkie ofiary spożywały napój Mister Cydr o niskiej zawartości alkoholu, produkowany w obwodzie samarskim. Dystrybucję i sprzedaż napoju wstrzymano, producent został zatrzymany. W obwodzie penzeńskim skonfiskowano kilka tysięcy litrów tego napoju. Władze prowadzą dochodzenie w sprawie karnej – poinformowała Meduza.

W Rosji nader często dochodzi do zgonów i zatruć spowodowanych piciem skażonego alkoholu. W ostatnich latach głośno było o fali zgonów w Irkucku na Syberii, gdy pod koniec 2016 roku w ciągu kilku dni na skutek picia płynu do kąpieli, produkowanego na bazie głogu, zmarło ponad 70 osób.

 

https://twitter.com/ahatan70/status/1665777826119680002

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij