Najnowsze wiadomości z kraju

Dziennikarze bojkotują posłów “Konfederacji”, zostawili ich samych kamerami i mikrofonami. O co poszło?

Konfederacja konsekwentnie odmawia noszenia maseczek w Sejmie. Posłowie tej formacji wystąpili na konferencji prasowej z odsłoniętymi ustami i nosami. Takie zachowanie spotkało się ze zdecydowaną reakcją sejmowych reporterów, którzy postanowili, że politycy Konfederacji będą przemawiać do kamer i mikrofonów, przy których nikogo nie ma. Wyłączono też dodatkowe oświetlenie. Dobromir Sośnierz nazwał takie zachowanie “bojkotem Konfederacji”.

To nie jest pierwsze spotkanie z mediami, w którym posłowie Konfederacji nie noszą maseczek. Tego typu zachowanie doprowadzało w przeszłości nawet do wykluczenia niektórych polityków z obrad sejmu. Taka kara dotknęła posła Grzegorza Brauna, którego Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wielokrotnie upominała za odmowę nałożenia maseczki ochronnej. Marszałek podkreśliła, że Braun łamie jej zarządzenie i naraża zdrowie i życie innych posłów, a w konsekwencji poseł opuścił salę plenarną.

Zdaniem polityków Konfederacji, podstawa prawna dotycząca obowiązku noszenia masek jest wątpliwa. Jeszcze winne wyjaśnienie przedstawił w lutym Janusz Korwin-Mikke.

– Zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu wynosi 4 proc. Gdyby tylko 10 proc. tego powietrza wracało do płuc w tzw. maseczce, oznacza to stężenie 4 tys. jednostek na milion. Okazuje się, że przy tysiącu jednostek na milion obserwuje się spadek zdolności intelektualnych – mówił z sejmowej mównicy.

Korwin-Mikke był jednym z konfederatów, którzy zjawili się na konferencji prasowej w piątek. Obok niego wystąpili Dobromir Sośnierz, Krzysztof Bosak i Robert Winnicki.

Politycy przekazali, że ich zdaniem parlamentarne głosowanie nad ratyfikacją ws. Funduszu Odbudowy powinno odbyć się większością kwalifikowaną 2/3 głosów, a jeśli Sejm zagłosuje zwykłą większością, zapowiedzieli zbieranie podpisów pod wnioskiem o postawienie przed Trybunałem Stanu marszałek Sejmu i premiera.

Źródło: inf. własne/Polsat News Autor: red
Fot. Screen z PolsatNews

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij