Najnowsze wiadomości z kraju

Dziennikarz szczerze do Borysa Budki: “Przejechał się po panu, jak po burej suce”

Borys Budka w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim na antenie Polsat News poruszył kwestię obchodów 20-lecia istnienia Platformy Obywatelskiej. W pewnym momencie lider partii został zapytany, czy na tę uroczystość zostanie zaproszony jeden z ojców założycieli, Andrzej Olechowski.

20. urodziny Platformy Obywatelskiej pierwotnie miały się odbyć pod koniec zeszłego roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa i wzrostu zakażeń został przesunięty na innym termin. Nie zostanie jednak zorganizowany w formie hucznej imprezy. Borys Budka wyraził nadzieję, że obchody odbędą się późną wiosna, podczas których zaplanowane jest m.in. spotkanie z założycielami partii, w tym także Andrzejem Olechowskim.

– I zaprosi pan ojca założyciela (Olechowskiego), mimo że ostatnio w tygodniku „Wprost” przejechał się po Platformie i panu, przepraszam za wyrażenie, jak po burej suce? – spytał Rymanowski.

Dziennikarz tym samym nawiązał do niedawnego wywiadu Olechowskiego do tygodnika “Wprost”, który w dość ostrych słowach ocenił swoją byłą partię. Jego zdaniem PO jest obecnie partią nieprzygotowaną i nie posiadającą dobrej wizji Polski. Stwierdził nawet, że “nie można dopuścić do sytuacji”, w której aktualna Platforma przejmie władzę po PiS.

Budka stwierdził jednak, iż jest “człowiekiem pokornym” oraz otwartym na krytykę.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij