Najnowsze wiadomości z kraju

Pracował dla Wyborczej 30 lat i upomniał się o zapłatę za nadgodziny. Został przeniesiony do serwisu, gdzie będzie pisał o zmarłych

Dziennikarz działu sportowego “Gazety Wyborczej” Jarosław Bińczyk złożył kilka miesięcy temu pozew przeciwko swojemu pracodawcy o zaległe wynagrodzenie za wypracowane nadgodziny. Agora postanowiła go oddelegować do serwisu Odeszli.pl, w którym będzie pisał o zmarłych.

Bińczyk to redaktor łódzkiego oddziału “GW”, z którą związany jest od blisko 30 lat. Jesienią poprzedniego roku postanowił jednak złożyć pozew przeciwko spółce Agora o wynagrodzenie za wypracowane nadgodziny.

Łódzki sąd zdecydował się na skierowanie obydwóch stron do mediacji, która odbyła się w połowie kwietnia. Wydawca chciał, aby Bińczyk zrezygnował z połowy swoich roszczeń, a w zamian zaproponowali mu dalszą współpracę (1,5 tysiąca złotych miesięcznie) lub odprawę w wysokości czterech pensji. Ten się jednak nie zgodził, domagając się wypłaty wynagrodzenia za nadgodziny, które wyrobił w ciągu ostatnich trzech lat.

Jak się okazuje dziennikarz został kilka dni temu przeniesiony do działu Odeszli.pl, gdzie będzie pisał o osobach zmarłych.

Potwierdzam, że zostałem oddelegowany do Odeszli.pl. Ponieważ pozostaję w sporze sądowym z pracodawcą, nie chcę tego komentować – powiedział Bińczyk.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Press.pl Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij