Najnowsze wiadomości z kraju

Dzieło cenionego malarza znaleziono na śmietniku. Trafiło na odpowiednie miejsce

W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wodzisławiu Śląskim znaleziono pochodzący z 1992 roku obraz. W śmieciach znajdowało się dzieło cenionego śląskiego malarza Jana Śliżewskiego, które teraz będzie zdobiło ściany tamtejszego muzeum.

W mediach społecznościowych Muzeum w Wodzisławiu Śląskim poinformowano o powiększeniu się zbioru o kolejny obraz. Zastanawiać może miejsce, w którym malowidło zostało odnalezione, ponieważ nie jest to przestrzeń, w której na co dzień podziwiamy dzieła sztuki. Pochodzący z 1992 roku obraz autorstwa Jana Śliżewskiego został wyrzucony do śmieci i trafił do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Wodzisławiu Śląskim.

Następnie został przekazany w ręce muzealników, którzy rozpoczęli prace konserwacyjne. W mediach społecznościowych pokazali stan obrazu przedstawiającego panoramę miasta widzianą z perspektywy wzgórza Gangerbern.

Oto co można znaleźć na PSZOKu. Obraz Jana Śliżewskiego z 1992 roku, przedstawiający nasze miasto. Tutaj już po gruntownym czyszczeniu. Dziękujemy pracownikom Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów za możliwość przyjazdu i przeszukania ich zbiorów – napisano na stronie Muzeum.

Autor panoramy przez ponad 30 lat był górnikiem. W latach 80. ubiegłego wieku oddał się pracy malarskiej, której inspiracją była m.in. kultura górnicza.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij