Najnowsze wiadomości ze świata

Dziecko mniej wartościowe od konsoli do gier i szminek? Wstrząsające plakaty promujące antykoncepcję

O całym zdarzeniu poinformowała na Twitterze polska prawniczka Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. Udostępniła ona plakaty organizacji WISH (Welsell Integrated Sexual Health) informujące o darmowym dostępie do tabletek „dzień po” oraz prezerwatyw dla młodzieży poniżej 16 roku życia. Co więcej do ich nabycia nie jest potrzebna zgoda rodziców. Jednak najbardziej zatrważająca jest treść plakatów. Na pierwszy, odnoszącym się do tabletek antykoncepcyjnych przedstawiona została szminka oraz but na wysokim obcasie, a obok nich smoczek. Dodatkowo zamieszczony został napis „czy jesteś gotowy zrezygnować z tego (but, kosmetyk) na rzecz tego (smoczek)”. Podobnie został zrobiony plakat promujący darmowe prezerwatywy, tyle że jako atrybutu „przyjemności” użyto pada od konsoli.

Według kobiety przesłanie plakatów, a tym samym organizacji WISH jest szkodliwe i absurdalne. Prawniczka jest zdania, że lepiej jest edukować młodzież w celu uświadomienia ich o skutkach współżycia, niż rozdawać środki antykoncepcyjne. Dodatkowo zauważyła, że posiadanie i wychowywanie dzieci wcale nie wyklucza rozrywki.

Organizacja WISH działa na obszarach miasta Welsell, która udziela bezpłatnej pomocy w kontekście zdrowia seksualnego. Na jej stronie można przeczytać m.in. o chorobach przenoszonych drogą płciową. Zdjęcia zaprezentowane na stronie startowej sugerują także, iż WISH współpracuje ze środowiskami LGBT.

JD/ za Twitter

fot. Twitter.com

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij