Najnowsze wiadomości ze świata

Dzieci utknęły w kolejce linowej, w której pękła lina. Trwa akcja ratunkowa

Ośmioro osób, w tym szóstka dzieci, utknęła w kolejce liniowej, w której doszło do pęknięcia jednej z lin. Trwa akcja ratunkowa.

Zdarzenie miało miejsce o 7 rano czasu lokalnego w prowincji Khyber Pakhtunkhwa w północno-zachodnim Pakistanie. Jedna z lin kolejki linowej, która jeździ nad jedną z okolicznych dolin, pękła podczas jazdy. Jej kabina utknęła na wysokości ok. 365 metrów.

Mężczyzna o imieniu Gulfraz, który jest na jej pokładzie, skontaktował się przez telefon z mediami. Powiedział dziennikarzom, że w kolejce jest szóstka dzieci, które jechały nią do szkoły. Dodał, że jedna osoba straciła już przytomność.

Obecnie trwa akcja ratunkowa, ale jest wyjątkowo trudna. Zulfiwar Khan, urzędnik pakistańskich służb ratunkowych, wyjaśnił, że gondola kolejki utknęła w takim miejscu, że jej pasażerów można uratować wyłącznie śmigłowcami. Gulfraz powiedział dziennikarzom, że pierwszy śmigłowiec pakistańskiej armii przyleciał po ok. czterech godzinach od wypadku, ale odleciał nie podejmując żadnych działań. Obecny status akcji ratunkowej jest nieznany.

Takie kolejki są w okolicy popularnym środkiem transportu, gdyż z powodu rzeźby terenu podróże drogami często są trudne lub wręcz niemożliwe. Nauczyciel szkoły, do której chodzą uwięzione dzieci, powiedział mediom, że codziennie korzysta z niej 150 dzieci i nauczycieli.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij