Najnowsze wiadomości z kraju

Dzieci były same w domu i wychylały się przez okno. Pijana matka leżała na ulicy

Policjanci z Kwidzyna (Pomorskie) zatrzymali kobietę, która pozostawiła bez opieki dwójkę dzieci: roczne i 4-letnie. Pijana i odurzona narkotykami 29-latka leżała na ulicy, kiedy jej dzieci wychylały się przez okno. Grozi jej do 5 lat więzienia.

“Policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców miasta o tym, że widzą jak z okna budynku przez otwarte okno, wychyla się dwójka malutkich dzieci” – przekazał w sobotę w zastępstwie rzecznika prasowego kwidzyńskiej policji st. sierż. Damian Borowski.

Wyjaśnił, że z relacji zgłaszających wynikało, że w mieszkaniu nikogo nie ma, a drzwi od niego są zamknięte. Na miejscu oprócz policjantów przyjechali również strażacy, którzy przy pomocy dźwigu wydostali czteroletnie i roczne dziecko z mieszkania.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. Funkcjonariusze po kilku godzinach od zawiadomienia odnaleźli na jednej z ulic miasta 29-letnią matkę. “Kobieta była pijana, miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto badanie testerem na obecność narkotyków wykazało w jej organizmie amfetaminę” – relacjonował policjant.

29-latka została zatrzymana pod zarzutem narażenia swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Policjanci powiadomili sąd rodzinny oraz kuratora sądowego, który zdecydował o umieszczeniu dzieci w bezpiecznym miejscu, w którym otrzymały odpowiednią opiekę na czas trwania policyjnych ustaleń.

Policjanci sprawdzają, czy kobieta w przeszłości właściwie sprawowała opiekę nad dziećmi, a o swoich ustaleniach powiadomią sąd, który zdecyduje o jej dalszym losie. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP Autor: Piotr Mirowicz
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij