Najnowsze wiadomości z kraju

Działaczki Lewicy zamiast kwiatów wręczają… wizytówki z informacją o aborcji. “Życzymy końca katonacjonalistycznej prawicowej opresji”

– Jako @lewica_warszawa mówimy dziś kobietom: #NigdyNieBędzieszSzłaSama I życzymy Wam końca katonacjonalistycznej prawicowej opresji w Polsce, opiekuńczego państwa i wolności! – napisała na Twitterze warszawska radna “Lewicy” Agata Diduszko-Zyglewska. Wcześniej Diduszk0-Zygalewska i inni politycy Lewicy zorganizowali w Warszawie konferencję prasową z okazji “Dnia Kobiet”, po której kobietom wręczano ulotki z informacjami o tym, jak dokonać aborcji. 

Na placu przed metrem Centrum posłanka Wanda Nowicka mówiła, że “8 marca jest wciąż w Polsce dniem przypominania o sytuacji kobiet w Polsce, a ta – jej zdaniem – “wygląda fatalnie”. W tym kontekście Nowicka wymieniła m.in. kwestie przerywania ciąży, definicji gwałtu i lukę płacową.

Radna Diduszko-Zyglewska zarzuciła rządom PiS, że choć ma na ustach hasła dotyczące rodziny, to “kobiety są od siedmiu lat zaszczuwane”.

– Państwo, które tak dba o rodzinę pozamykało porodówki w wielu województwach, wydłużyła się droga kobiet – które chciałyby urodzić dziecko, choć wiąże się to z ryzykiem śmierci obecnie w Polsce – do szpitala, w którym mogłyby uzyskać pomoc – mówiła radna.

Diduszko-Zyglewska poinformowała, że zamiast kwiatów politycy Lewicy będą rozdawać wizytówki z numerem telefonu pod którym mogą uzyskać informacje dotyczące przerywania ciąży.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij