Najnowsze wiadomości z kraju

Działacz PO chce burzyć pomniki Jana Pawła II

Nadal trwa ożywiona dyskusja na temat Jana Pawła II. Swoją opinią o Ojcu Świętym postanowił podzielić się działacz Platformy Obywatelskiej, Dariusz Szczotkowski. Jego zdaniem należy „zacząć burzyć pomniki”.

Szczotkowski wyraził swoją opinię pod postem byłego posła PO Grzegorza Lipca. Ten z kolei zestawił zdjęcie Jana Pawła II z fotografią Lecha Wałęsy, porównując obie postacie.

Popełniali błędy? Popełniali. Zmienili świat na lepsze? Zmienili. Reszta to debata dla historyków. I tyle. Ostatni wpis w temacie – czytamy na profilu Lipca.

Szczotkowski twierdzi jednak, że były poseł się myli. – Grzegorz! Błąd to jest przejście na czerwonym świetle! Karol Wojtyła godził się na gwałcenie dzieci! Chciałbyś, żeby ktoś powiedział Ci po zgwałceniu córki, że to był… błąd? O czym Ty mówisz! Należy ostatecznie rozstrzygnąć tę sprawę i w wyniku negatywnym dla Kościoła normalnie zacząć burzyć pomniki. Bo tego jest za wiele – pedofile, Macial, Bestia z Kalkuty – odpowiedział działacz PO. Kilka dni wcześniej Szczotkowski zmieścił na swoim facebookowym profilu post, w którym pisząc o Janie Pawle II stwierdził, że „mit musi w końcu upaść”.

Wcześnie autor słów o polskim papieżu zabierał publicznie głos w innych sprawach. W lipcu ubiegłego roku podczas spotkania Donalda Tuska w Szczecinie wypowiadał się w sprawie 500 plus oraz 14. emerytury.

Panie premierze ja pobieram 500 plus, mój tato pobiera 14. emeryturę. Ja się nie boję tego, że Platforma to zabierze. Ja mam nadzieję, że to zabierzecie, że przestaniemy dokładać kolejne pieniądze do ludzi, którzy będą to pobierać – mówił do Tuska.

W 2019 roku Dariusz Szczotkowski bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych z list PO.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij