Rozrywka

Dystrybutorzy filmu zaniemówili z wrażenia. W 3 tygodnie zarobił ponad miliard dolarów

“Barbie” zarobiła w ciągu trzech tygodni ponad miliard dolarów. Film nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najchętniej oglądanych w kinach produkcji – poinformowała agencja AP, a studio Warner Bros, które jest dystrybutorem dzieła Grety Gerwig zaczęło nazywać swój produkt “Barbilion”.

“Jako szefom dystrybucji nieczęsto zdarza nam się zaniemówić z powodu wyników filmu, ale Barbillion przeskoczył nawet nasze najbardziej optymistyczne prognozy” – powiedzieli we wspólnym oświadczeniu Jeff Goldstein i Andrew Cripps, którzy nadzorują krajową i międzynarodową dystrybucję studia.

Dotychczas tylko 53 filmy zarobiły ponad 1 miliard dolarów, a “Barbie” jest najbardziej kasowym filmem wyreżyserowanym przez kobietę. Zrzuciła z podium “Wonder Woman” która zarobiła łącznie 821 milionów dolarów. Do pokonania pozostają jej jeszcze trzy filmy współreżyserowane przez kobiety (“Frozen oraz “Kaptain Marvel”).

“Barbie” zdobyła sobie szeroką publiczność nawet w Chinach, mimo że w ostatnich latach decydują się one na coraz większą izolację – zauważa portal CNN. Profesor Michael Berry, dyrektor Centrum Studiów Chińskich z Uniwersytetu Kalifornijskiego, podkreśla, że w Państwie Środka, podobnie jak w innych krajach dzieci dorastały z lalkami “Barbie”, a film wykorzystuje to inteligentnie, zachęcając zarówno miłośników jak i zaprzysięgłych wrogów “Barbie”. “Film jest również w stanie przemówić zarówno do ośmioletnich marzycieli, jak i do dorosłych widzów, którzy są w stanie zinterpretować film na zupełnie innym poziomie, pełnym ironii, humoru, seksualnych aluzji i alegorii”.

Źródło: Autor:
Fot. Warner Bros
Obserwuj nas w Google News

Ankieta

Kto będzie następnym prezydentem Polski?
Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij