Najnowsze wiadomości ze świata

Dyrektor szkoły skazany za pedofilię. Ofiarą padło ponad 30 dzieci

Były już dyrektor szkoły podstawowej został skazany przez sąd rejonowy w Fuldzie (Hesja) w Niemczech na siedem lat pozbawienia wolności za „wielokrotne, poważne wykorzystywanie seksualne dzieci”. Po zakończeniu odbywania tej kary 48-letni Niemiec ma zostać umieszczony pod nadzorem zapobiegawczym, ponieważ w ocenie sądu pedofil nadal stwarzać może zagrożenie dla społeczeństwa – informuje w piątek dpa. Niemieckiego pedofila odkryły amerykańskie służby i dzięki temu został doprowadzony przed sąd.

W ogłoszonym w piątek wyroku sąd uznał, że 48-letni Niemiec dopuszczał się napaści seksualnych na dzieci i nieletnich w ponad 90 przypadkach. „Wykorzystywał przy tym zaufanie swoich podopiecznych, będąc nauczycielem muzyki i dyrygentem szkolnego chóru” – podkreślił sąd.

Ze względu na dobro nieletnich, proces odbywał się bez udziału publiczności. Sąd potwierdził, że ofiarą mężczyzny padło 32 dzieci, z których najmłodsze były uczniami szkoły podstawowej. „Liczba niezgłoszonych przypadków może być znacznie wyższa” – podkreślono. Przestępstwa były popełniane m.in. podczas obozów wyjazdowych dla chórzystów.

Śledztwo przeciwko byłemu dyrektorowi rozpoczęło się po otrzymaniu informacji od amerykańskich służb o podejrzeniu posiadania i rozpowszechniania pornografii dziecięcej. Mężczyzna wcześniej nie był karany, podczas procesu przyznał się do większości przestępstw. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Źródło: PAP Autor: mszu/ kgod/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij