Najnowsze wiadomości ze świata

Dyrektor skończył z papierem w szkolnych toaletach. Uczniowie mogą przynosić swój

Dyrektor niemieckiej szkoły średniej zdecydował się na dość kontrowersyjny krok. Zgodnie z jego zakazem w szkolnych toaletach nie będzie umieszczany papier toaletowy. Swoją decyzję argumentuje walką z wandalizmem, którego uczniowie dopuszczali się w ubikacjach. Dla uczącej się tam młodzieży przygotowano alternatywne rozwiązanie.

Od wtorku młodzież uczęszczająca do liceum ogólnokształcącego w Halle musi się mierzyć z nowymi restrykcjami. Mowa o zakazie umieszczania papieru toaletowego w szkolnych ubikacjach, o czym dyrektor placówki Stephan Wussow poinformował rodziców uczniów na piśmie.

Swoją decyzję argumentuje „bezradnością” wobec wandalizmu w toaletach. Takie rozwiązanie ma uniemożliwić uczniom dokonywania tego aktu. W ostatnich miesiącach szkolne sanitariaty były zatykane papierem, który rozrzucano także po podłodze.

Wussow przyznał, że sytuacja nie jest najlepsza. Wyraził jednak nadzieję, że jego decyzja przyniesie szybkie efekty i w połowie października papier znów „zawita” do toalet.

Na czas obowiązywania zakazu uczniowie mogą zgłaszać się po papier do sekretariatu. Poza tym zachęcono uczniów, aby przynosili własną rolkę z domu.

_____________________________________________________________________________ 

Przejmujące wydarzenie w Kodniu na Południowym Podlasiu. Zobacz reportaż:

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij