Najnowsze wiadomości ze świata

Dwulatek przyniósł do żłobka pistolet. Policja aresztowała jego matkę

Opiekunka w żłobku znalazła pistolet w pudełku na śniadanie jednego z chłopców. Policja aresztowała jego matkę.

Zdarzenie miało miejsce w mieście Riviera Beach na Florydzie. Opiekunka w jednym ze żłobków otwarła pudełko na śniadanie 2-letniego syna Shanae D. Davis. W środku, zamiast kanapek i jabłka, znalazła pistolet Glock 43 kal. 9 mm. Podniosła alarm, a inny opiekun stwierdził, że broń jest prawdziwa. Opiekunka poinformowała o całej sprawie policję.

Kiedy na miejsce dotarł policjant, opiekunka powiedziała mu, że o całej sprawie poinformowano już matkę chłopca, a ona odebrała broń. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

39-latka przyznała policji, że broń należy do niej. Powiedziała im, że normalnie trzyma ją w schowku w samochodzie, ale ostatnio miało miejsce wiele włamań do mieszkań w ich bloku, więc przynosi ją do domu. Kobieta wyjaśniła, że nie nosi torebki, więc tego dnia schowała pistolet w pudełku na śniadanie swojego syna by nie budzić zaniepokojenia sąsiadów, gdy ją wnosi do mieszkania. Następnie o tym zapomniała – przypomniała sobie dopiero, gdy dostała telefon ze żłobka.

Żłobek zdecydował, że nie złoży na nią skargi do sądu. Policja nie miała jednak zamiaru jej odpuścić. Davis została aresztowana, ale wyszła już za kaucją. Usłyszała zarzut niedopełnienia obowiązku opieki nad dzieckiem bez uszkodzenia ciała, klasyfikowany jako przestępstwo, i zarzut pozwolenia niepełnoletniemu na dostęp do broni, klasyfikowany jako wykroczenie. Jej proces rozpocznie się 18 kwietnia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Law&Crme Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij