Najnowsze wiadomości z kraju

Dworczyk ujawnia kulisy konsultacji Narodowego Programu Szczepień: “Wpłynęło ponad 2 tysiące zgłoszeń”

Ponad 2 tysiące zgłoszeń trafiło do Kancelarii Premiera oraz Ministerstwa Zdrowia podczas zakończonych w sobotę konsultacji Narodowego Programu Szczepień – powiedział Michał Dworczyk podczas wspólnej konferencji z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielskim.

– Dzisiaj minął termin zgłaszania uwag do Narodowego Programu Szczepień. Wpłynęły 2273 zgłoszenia. To pokazuje na ile to jest sprawa interesująca Polaków. Ważna i wzbudzająca emocje – przyznał minister Michał Dworczyk, który podziękował za wszystkie wiadomości, opinie oraz uwagi –  Najwięcej dotyczyło bezpieczeństwa szczepionki i testów klinicznych. To jest grupa, gdzie było najwięcej pytań i postulatów. Druga duża grupa dotyczyła rejestru szczepionek i kodu QR. Trzecia dotyczyła postulatów, kwestii poszczepiennych i odszkodowań. Czwarta to zaangażowanie jednostek samorządu terytorialnego w cały proces.

Podczas konferencji szef KPRM przekazał również, iż do Narodowego Programu Szczepień zgłosiło się 8319 zespołów realizujących szczepienia. Będzie to oznaczało możliwość wykonywania ok. 3,4 milionów szczepień miesięcznie. Dodał również, iż każde zgłoszenie jest obecnie analizowane, zwłaszcza pod względem równomiernego rozłożenia w kraju. Dworczyk przyznał, iż celem rządu jest stworzenie punktu szczepień w każdej gminie.

– Za kilka dni przedstawimy mapę podmiotów przeprowadzających szczepienia. Włączymy jako punkty szczepień masowych szpitale rezerwowe. Chcemy, żeby Rada Ministrów mogła we wtorek przyjąć ten program, który ponad podziałami łączy nas wszystkich – powiedział polityk.

Źródło: Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij