Najnowsze wiadomości ze świata

Dwóch prawników zmuszało do małżeństwa starsze osoby. Wszystko po to, by przejąć ich majątek

O zatrzymaniu 10 osób, które zmuszały starsze samotne osoby do małżeństwa, by następnie przejąć ich mieszkania i majątek – informuje portal Digi24. Oszukane osoby, wśród których są niepełnosprawni, były przetrzymywane w złych warunkach.

Grupa przestępcza, w skład której wchodziło dwóch prawników, działała od 2017 r. – podają media rumuńskie, powołując się na informacje śledczych. 

Sześcioro starszych osób miało zostać oszukanych i zmanipulowanych w celu zawarcia związków małżeńskich, a następnie ich majątek przejęli przestępcy. Policjanci zabezpieczyli m.in. równowartość 182 tys. euro oraz blisko 2 kg złotej biżuterii.

 

Według danych policji poszkodowani mieli być przetrzymywani w mieszkaniu w Bukareszcie w niewłaściwych warunkach, bici i zastraszani.

 

Uwolnione osoby zostały zabrane do szpitala, gdzie lekarze ocenią ich stan zdrowia. Następnie mają trafić do ośrodka pomocy społecznej.

Źródło: PAP Autor: Z Bukaresztu Justyna Prus
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij