Najnowsze wiadomości z kraju

Dwóch nastolatków z Mielca ukradło konia wartego 100 tys. złotych!

Tej szkolnej wycieczki uczniowie z Mielca nie będą wspominać z przyjemnością. Wszystko dlatego, że podczas uczestnictwa w targach przemysłowych pokusili się o metalowego konika. Podczas zwiedzania wystawy dokonali kradzieży aluminiowej figurki konia, z jednego ze stoisk. Wartość utraconego elementu wyceniono na 100 000 złotych.

Do piątku 31.03.2023 w kieleckim ośrodku wystawienniczym trwają wiosenne targi przemysłowe. 29 marca na jednym ze stoisk doszło do kradzieży figurki konia, który był częścią aluminiowej statuetki, wykonanej przez jedną z firm, biorących udział w targach.

Zgłaszający wycenił wartość utraconego mienia na kwotę około 100 000 złotych. Jak się okazało była to jedyna taka statuetka w Polsce, a jej wykonanie zajęło 3 miesiące. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kielcach, do których trafiła sprawa, bardzo szybko ustalili, kto stoi za kradzieżą aluminiowego konia. Było to dwóch uczniów jednej ze szkół z powiatu mieleckiego w wieku 16 i 18 lat.

Obaj przyjechali z klasą do Kielc, aby zwiedzić przemysłową wystawę. W związku z tym, że byli oni mieszkańcami powiatu mieleckiego, kieleccy policjanci, zwrócili się do mundurowych z tamtejszej jednostki o pomoc w ich zatrzymaniu. Jeszcze tego samego dnia stróże prawa zatrzymali obu nastolatków. W mieszkaniu starszego z nich policjanci znaleźli skradzioną figurkę, która wkrótce powróci do rąk właściciela.

Zarówno 18-latek, jak i jego młodszy kolega, odpowiedzą za kradzież. W przypadku 16-latka sprawa swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym. Starszy z nastolatków z racji tego, iż osiągnął już pełnoletniość, odpowie przed sądem jak dorosły. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Kielce Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij