Najnowsze wiadomości ze świata

Dwóch mężczyzn pokłóciło się o miejsce w kinie. Jeden z nich nie żyje

Dwóch mężczyzn wdało się w kłótnię o miejsce siedzące w kinie. Jeden z nich sięgnął po broń.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielny wieczór w mieście Albuquerqe w Nowym Meksyku. 52-letni Michael Tenorio chciał obejrzeć z żoną komedię romantyczną „Bez urazy”. Z powodu dużego obłożenia na sali kasjer nie mógł im jednak sprzedać biletów na sąsiednie miejsca. Dostali ostatecznie bilety na miejsce 8 i 11 w rzędzie F. Kasjer doradził im, żeby poprosili parę, która miała bilety na miejsce 9 i 10, żeby przesunęli się o jedno miejsce.

Ta rada była bezpośrednim powodem tragedii. To miejsce zajmował bowiem 19-letni Enrique Padilla i jego dziewczyna. Prośba o przesunięcie się doprowadziła do kłótni między oboma parami. W jej trakcie Padilla rzucił popcornem w twarz żony Tenorio, a on pchnął go na ścianę. Pracownicy kina próbowali ich rozdzielić, ale w pewnym momencie padły strzały.

Słysząc je, większość widzów rzuciła się w panice do wyjść ewakuacyjnych. Obecny na sali policjant po służbie próbował reanimować Tenorio, ale było już za późno, mężczyzna zmarł na miejscu.

Padilla również uciekł z kina. Policja szybko go jednak znalazła, chował się w pobliskich krzakach. Okazało się, że ma ranę postrzałową brzucha. Na razie nie jest jasne dlaczego – świadkowie twierdzą, że Tenorio nie był uzbrojony. W jego pobliżu znaleziono pistolet, który pasował do łusek znalezionych w kinie, okazało się, że był skradziony.

Padilla został przewieziony do szpitala, skąd trafi do aresztu tymczasowego. Usłyszał zarzut morderstwa, niszczenia dowodów i strzelania w budynku, w którym przebywają ludzie. Na razie nie przyznał się do winy ani nie poprosił o adwokata.

Źródło: Stefczyk.info na podst. People Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij