kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

Dwóch 18-latków zamordowało bezdomnego. Rusza proces

W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Kaliszu rusza proces dwóch 19-latków, którzy mieli dopuścić się zabójstwa bezdomnego mężczyzny – poinformowała w sobotę PAP rzecznik prasowy sędzia Edyta Janiszewska.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 października ub. roku na terenie jednego z pustostanów w miejscowości Zacharzew k. Ostrowa Wlkp.

Policję zawiadomiono, że w budynku znajdują się zwłoki mężczyzny. Ustalono, że to 60-letni bezdomny mężczyzna. Przeprowadzona sekcja sądowo–lekarska w celu ustalenia przyczyny zgonu wykazała, że mężczyzna został zamordowany.

W sprawie zatrzymano dwóch wówczas 18-latków z Ostrowa Wlkp., którzy przyznali się do zbrodni. Nie potrafili jednak podać powodu swojego działania.

Nastolatkowie wyjaśnili, że tego dnia pili piwo, przemieszczali się po różnych dzielnicach miasta na rowerach i nagrywali filmiki, które planowali umieścić w internecie. Później postanowili udać się do pustostanu; wiedzieli, że przebywa tam bezdomny.

Z aktu oskarżenia wynika, że mężczyźni bili bezdomnego przez 40 minut, co skutkowało powstaniem obrażeń ciała, które doprowadziły do jego śmierci.

Podejrzanym grozi od 8 do 25 lat więzienia. Od momentu zatrzymania przebywają w areszcie.

Źródło: PAP Autor: Ewa Bąkowska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij