Wiadomości sportowe z kraju i świata

Dwie osoby zginęły podczas triathlonu. Organizatorzy zlekceważyli zakaz

Organizatorzy triathlonu w Youghal w hrabstwie Cork w Irlandii zignorowali ostrzeżenie krajowej federacji i mimo braku zgody, rozpoczęli zaplanowaną wcześniej rywalizację. Warunki atmosferyczne, przed którymi przestrzegano organizatorów doprowadziły do śmierci dwóch uczestników.

Zawody IRONMAN 70.3 Ireland początkowo zaplanowano na sobotę 19 sierpnia. Plany pokrzyżowały jednak złe warunki pogodowe. W związku z tym organizatorzy przesunęli początek rywalizacji na następny dzień.

20 sierpnia było już nieco lepiej, ale organizatorzy nie otrzymali zgody na przeprowadzenie wszystkich konkurencji. Triathlon Ireland, federacja nadzorująca zawody, nie zezwoliła na przeprowadzenie pierwszego etapu, czyli pływania.

Zgodnie z praktyką przedstawiciele techniczni Triathlon Ireland (TI) przed rozpoczęciem imprezy uczestniczyli w przeglądzie warunków i oceniali bezpieczeństwo wody. Ze względu na niesprzyjające warunki przekazali organizatorom, że przeprowadzenie wyścigu nie jest możliwe – informował dyrektor TI Darren Coombes.

Organizatorzy zapewniając, że normy bezpieczeństwa są zachowane, zdecydowali o rozpoczęciu pływania. Skrócono jedynie dystans do 1,9 km. Podczas rywalizacji utopiło się dwóch sportowców. Służby wyłowiły z wody ciała dwóch mężczyzn w wieku 40 i 60 lat.

Mimo tragedii wyścig dokończono. Sprawą zajęła się policja.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RadioZet Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij